Niezalogowany
zmień rozmiar:

Miejskie Przedszkole Z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 im. Jean'a Vanier w Płocku

Adres: Padlewskiego 2
09-402 Płock
pokaż na mapie
Dyrektor: Grażyna Sobczak
Strona WWW: https://mp33plock.pl/
E-mail: mp33@zjoplock.pl
Telefon: 24 364 26 51

Opis oferty:


Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 w Płocku to największa placówka wychowania przedszkolnego posiadająca oddziały integracyjne i  specjalne, które dostosowane są także do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością ruchową. 

Największym atutem przedszkola jest wykwalifikowana kadra pedagogów i specjalistów (pedagog specjalny, psycholog, logopeda, neurologopeda, rehabilitant ruchowy) nadzór medyczny dyplomowanej pielęgniarki,  możliwość uczestniczenia dziecka  w zajęciach rewalidacyjnych,  z zakresu  pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również wczesnego  wspomagania rozwoju dziecka. 
Dobra lokalizacja, monitorowany obiekt oraz ograniczony dostęp dla nieupoważnionych osób  przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci oraz pracowników placówki.





Oferta:
Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 im. J. Vanier w Płocku to: doświadczenie, dobra lokalizacja, wykwalifikowana kadra, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, wczesne wspomaganie rozwoju.

PRZEDSZKOLE ORGANIZUJE BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE:
- język angielski,
- taniec towarzyski,
- gimnastyka korekcyjna,
- religia

DOŚWIADCZENIE
Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 rozpoczęło swoją działalność 1 kwietnia 1983 roku jako największa placówka wychowania przedszkolnego w Płocku. Obecnie w placówce funkcjonuje 12 oddziałów, w tym 8 oddziałów integracyjnych oraz 4 oddziały  specjalne. Oddziały specjalne to małe grupy indywidualnej opieki i terapii do których uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 8 lat, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W szczególności są one przeznaczone dla dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, głębszą niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

DOBRA LOKALIZACJA
Budynek przedszkola zlokalizowany w centrum miasta przy ulicy Padlewskiego 2 wyposażony jest w windę i dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością ruchową.  W tym roku planowana jest modernizacja budynku przedszkola, odnowienie elewacji oraz modernizacja dwóch  placów zabaw przedszkola. Dużym atutem placówki są nasłonecznione i przestronne sale z łazienkami zaadaptowanymi do wieku i wzrostu dzieci. W przedszkolu znajdują się gabinety specjalistów, sala rehabilitacyjna, sala SI, sala doświadczania świata i gabinet pielęgniarki. 

WYKWALIFIKOWANA KADRA
Obecnie w przedszkolu zatrudnionych jest 45 nauczycieli, w tym specjaliści (fizjoterapeuta, psycholog, neurologopeda, logopeda,  pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej), nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz nauczyciele wspomagający. Nasz personel to wysoko wykwalifikowana kadra dla której w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi niezwykle istotne jest podejście pełne ciepła i wyrozumiałości oraz zapewnienie indywidualnego podejścia do każdego przedszkolaka. W palcówce pracuje dyplomowana pielęgniarka, która w szczególności zajmuje się dziećmi z problemami o podłożu medycznym: cukrzyca, choroby przewlekłe, epilepsja, niewydolność nerek itp. Przedszkole przyjmuje dzieci z restrykcyjnymi dietami pokarmowymi.

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA
W Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 organizowana jest intensywna pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, w szczególności wynikające z niepełnosprawności, niedostosowania społecznego, zagrożenia niedostosowaniem społecznym, zaburzeń zachowania lub emocji, szczególnych uzdolnień, deficytów kompetencji językowych, choroby przewlekłej itp. Cyklicznie organizowane są spotkania zespołów, składających się ze specjalistów pracujących z dzieckiem w celu omówienia postępów i ustalenia kierunków pracy terapeutycznej. Rodzice mogą korzystać z rozmów indywidualnych, konsultacji oraz instruktaży w zależności od potrzeb. Dla każdego dziecka opracowywany jest po dokonaniu wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania i po uwzględnieniu zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny.

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU
W placówce 1 września 2013 roku utworzono Punkt Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dzieci posiadających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Są to specjalistyczne zajęcia przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Wczesne wspomaganie rozwoju realizowane jest w ramach współpracy członków zespołu wspierającego: psychologa, pedagoga, logopedy i terapeuty integracji sensorycznej. Specjaliści po przeanalizowaniu zgromadzonych dokumentów i informacji o dziecku rozpoznają jego potrzeby edukacyjne i ustalają intensywność oraz rodzaj zajęć w danym roku szkolnym. Wszelkie działania specjalistów mają na celu pobudzenie rozwoju psychoruchowego i społecznego od chwili wykrycia niepełnosprawności do momentu podjęcia przez dziecko nauki w szkole. 

Do zadań zespołu należy w szczególności: ustalenie na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, kierunków i harmonogramu działań w zakresie wsparcia rodziny podopiecznego, nawiązanie współpracy z podmiotem leczniczym lub ośrodkiem pomocy społecznej w celu zapewnienia dziecku rehabilitacji, terapii lub innych form pomocy w zależności od potrzeb, opracowanie i realizowanie z dzieckiem i jego rodziną indywidualnego programu wczesnego wspomagania, analizowanie skuteczności pomocy udzielanej dziecku i jego rodzinie, wprowadzanie zmian oraz planowanie dalszych działań w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia w ramach WWR organizuje się w wymiarze 4-8 godzin w miesiącu, w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka.

ROZWÓJ I PRZYSZŁOŚĆ
Wszyscy pracownicy Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 33 chętnie biorą udział w licznych kursach, szkoleniach i webinariach przyczyniając się do poszerzenia własnych kompetencji oraz wzbogacenia oferty edukacyjnej przedszkola. Priorytetem pracy placówki jest dostosowanie się do zmieniającej rzeczywistości przy jednoczesnym podążaniu za potrzebami współczesnych dzieci. Nauczyciele stosują nowatorskie metody pedagogiczne wykorzystując dostępne technologie. Przedszkole angażuje się nie tylko w projekty unijne, ale także w inicjatywy lokalnej społeczności stawiając ponad wszystko dobro dzieci oraz inwestycje w ich rozwój i przyszłość.



Zajęcia dodatkowe :


Ogólna liczba miejsc w przedszkolu: 180
w tym miejsc dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego: 60

Liczba wolnych miejsc:
w grupach integracyjnych 41
w grupach specjalnych dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego: 2



Dostępne miejsca:

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
3-LATKI 4
4-LATKI 4
5-LATKI 8
6-LATKI 6

Przykładowe zdjęcia:

Mapa

Rekrutacja ID: 174; Wersja: 24.104.20240724.1457 Harmonogram ID: 1368;